2018 Dünya Kupasına Bir Kala; Konfederasyon Kupası

Konfederasyon Kupası 2017 Rusya

Spor dünyasın da Dünya Kupası hiç şüphesiz ki tüm spor severlerin takip ettiği ve 4 senede bir yapılmasını iple çektiği bir organizasyondur. Ekonomik değerinden bahsetmeye hiç gerek yok. Dünya Kupası finallerini tahmini 1Trilyonun üzerinde spor severin izlediği düşünülüyor. Bizler bu kupayı beklerken Konfederasyon Kupası 2017 senesin de Rusya da düzenlenecek.

Spor severlerin özlemini yitirmesine sadece 1 sene kaldı. Artık nefesler tutulmuş durumda, hal böyle olunca da bu kupanın büyüklüğü altında ezilen, fakat bir o kadar ev sahibi ülke için bir deneme tahtası olan Konfederasyon Kupası bu yaz Rusya’da düzenlenecek.

Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak ülke olan Rusya’nın 2018 hazırlıklarını test edecek. Rusya ciddi ekonomik yatırımlar ile bir çok yeni tesisi inşa etti. Bu tesisler de 2017 Konfederasyon Kupası ile futbol severlerin beğenilerine sunulacak.

Futbol severler biraz da olsun Dünya Kupası özlemini gidereceği Konfederasyon Kupası 17 Haziran Cumartesi günü Rusya – Yeni Zelanda maçı ile başlayacak.

Kupa 4 farklı şehirde gerçekleştirilecek maçlar ile devam edecek, turnuvaya ev sahipliği yapacak şehirler; Kazan, Saint Petersburg, Moskova, Soçi bu şehirler bizlere birbirinden güzel stadları ve tarihi yapıları ile hem futbol şöleni sunacak hem de Rusya’nın tanıtımına katkı sağlayacak.

Turnuvaya bu sene katılan takımlar; Rusya, Kamerun, Avustralya, Portekiz, Yeni Zelanda, Meksika, Portekiz, Almanya.

Bize göre favori takımlar arasın da Portekiz ve Şili yer alıyor, Almanya’yı favoriler arasında saymıyoruz çünkü birçok yıldızını kadroya almayarak turnuvaya genç oyuncuları ile gelme kararı aldılar. Tabi ki bu Almanya’nın futbol da ki etkisini azaltmayacaktır. Almanya genç yıldızları ile de turnuvanın etkili takımlarından olacaktır.

Biz de tüm takımlara başarılar dileyerek, 2017 Konfederasyon Kupası tanıtım görüntüleri ile sizleri baş başa bırakalım.

Kenan Dereli
Güncel bilim, teknoloji ve spor konuların da bildiğimi kimseden esirgemem ve herkes ile paylaşırım, şimdi de sizler ile bukonuburada.com da tüm birikimlerimi paylaşıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here