Age Of Empires Hiç Bu Kadar Gerçek Olmamıştı

Age Of Empires Efsanesi Şimdi 4K Çözünürlükte

Belki de çoğumuzun bilgisayar başında saatlerde ilk oynadığı strateji oyunu; Age Of Empires. Oyunu sevenlere müjde yapımcı firma rolünü üstlenen Microsoft’dan geldi. Age of Empires’ın 20. Yılına özel olarak hatıralarımıza kazınan ilk oyun artık daha gerçekçi ve 4K çözünürlük ile tekrar bizler ile buluşuyor.

Yüksek çözünürlük ve iyileştirilmiş grafikler sunan oyun bizi eski günlere götürecek. Tabi ki Microsoft’un asıl hedefi her zaman yeni kitlelere açılmak, oyunu daha önce hiç oynamamış kitlelere bile bu şekilde ulaşmış olacak. Adeta bir nesil savaşına bile döneceğini ön görebiliriz. Eski AOE oyuncuları yenileri ile karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşma ilk oyunun çıkışından tam 20 sene sonra gerçekleşecek.

Hiçbirimizin aklından oyun içerisinde saatlerce Osmanlı ordularını yönettiğimiz ve sayısız seferler ile sayısız zaferler kazandığımız o harika anlar çıkmamıştır. Hele ki “Yaparım”, “Oduncu”, “Emrin” gibi ifadeler hala birçoğumuzun günlük hayatta kullandığı efsaneler arasına girmiştir.

Microsoft da oyunun hayranlarını düşünmüş olacak ki bu efsanenin tam 20. Senesin de daha önce AOE 2 ye yaptığı HD uyarlamayı bu sefer doğuş oyununu 4K çözünürlükler ve daha gerçekçi grafikler ile uyarlayarak bizlere sunuyor.

Age of Empires efsanesini her zaman kalbimiz de yaşatıyor, fakat bu tarz strateji oyunlarının azlığından her zaman dem vuruyoruz.

Bu tarz strateji oyunlarının PC ve Konsol platformlarında azalması mobil teknolojinin gelişmesi ile askıya alındı. Fakat tabi ki strateji oyunlarını bilgisayar da arkadaşlarımıza karşı oynama isteğimiz biran olsun azalmadı. Hala pek çok ortam da bu tarz rekabetleri gözlemliyoruz.

Yapımcı firmaların sesimizi duymaları dileğiyle…

Kenan Dereli
Güncel bilim, teknoloji ve spor konuların da bildiğimi kimseden esirgemem ve herkes ile paylaşırım, şimdi de sizler ile bukonuburada.com da tüm birikimlerimi paylaşıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here