Destiny 2 ile Battlenet Steam’e rakip mi oluyor?

Destiny 2 ile Battlenet Steam’e rakip mi oluyor?

Destiny 2
Destiny 2

Destiny 2’yi battlenet’de yayınlayacaklarını duyuran Blizzard herkesi şaşırttı. Kendi çizgisi olan ve o çizgisinin dışına çıkmayan Blizzard kendi içlerinde devrim gibi bir yeniliğe gitme kararı almış gibi gözüküyor. Çünkü yaptıkları oyunların bile bir kısmını yayınlamayan ve yayınladıkları oyunları ince eleyip sık dokuyarak kusursuz şekilde yayınlamaya çalışan bir firma olarak biliyoruz. Destiny 2 ile bu tabuyu yıkacağa benziyorlar. Peki Blizzard böyle bir riski neden alıyor? Devamında neyi hedefliyor ?

Kişisel fikrim duruma uyum sağlayıp, oyun piyasasının pastasından en büyük dilimi yiyen steam ve benzeri oyun platformları ile rekabete girip pastadan yemek istemesi. Biz oyuncular için bu güzel haber çünkü ne kadar rekabet o kadar indirim. Bunun yanında kalitenin de yükseleceğini inanıyorum.

İkinci bir risk, Destiny 2 ilk defa PC ye çıkacak olması. PC oyuncu kitlesinde fazla bir bilinirliği olmayan oyun acaba beklenen başarıyı gösterebilecek mi? Ben her zamanki gibi yayıncı Blizzard olsa da beklentimi düşük tutup hayal kırıklığı ihtimalini minimale indireceğim.

24 Ekim’de yayınlanacak Destiny 2 satışında üç ayrı paket halinde satışa çıkarıldı. Bunlar:

59.99$ Standart Edition

89.99$ Game+Expansion Pass Bundle

99.99$ Digital Deluxe Edition

Satın almak isteyenler bu sayfadan ulaşabilirler.

Ayrıca Nvidia 1080 ve 1080ti ekran kartı veya bu ekran kartlı bir notebook alana alanlara bu oyunu hediye edeceğini duyurdu. Ekran kartı ve notebook alacaklara duyurulur!

Blizzard
Blizzard

Blizzard, Destiny ile beraber Steam, Origin ve Uplay gibi oyun platformlarına rakip olma yolunda ilk adımı atacağa benziyor. Blizzard her zaman beklentimizi yükseltti ve hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmadı bizi. Umarım Destiny ile birlikte battle.net daha zengin bir oyun platformu olur ve bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

Oyunun Konusu:

İnsanlığın son güvenli şehri ezici bir acımasız kırmızı lejyonun azametli komutanı Ghaul liderliğindeki işgal kuvvetine düşmüştür. Şehrin koruyucularını kendi güçlerinden soymuş, ve kurtulanları kaçmaya zorlamıştır. Bir silah cephanesini keşfetmek ve yıkıcı yeni savaş yeteneklerini öğrenmek için güneş sistemimizin gizemli, keşfedilmemiş dünyalarına giriş yapacağız. Kırmızı Lejyonu yenip Ghaul’la yüzleşmek için insanlığın dağınık kahramanlarını bir araya getirip, evimizi geri kazanmak için savaşacağız.

Trailerından anladığımız kadarıyla güçlü grafikleri olan heyecan dolu bir aksiyon bekliyor bizi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here