Dronestagram ; Fotoğrafçılığın Farklı Boyutu

Sosyal medya ağı Dronestagram tarafından organize edilen, bu sene dördüncüsü düzenlenen Drone fotoğraf yarışmasının kazananları belli oldu.

Dronestagram, Drone fotoğrafçılarına özel sosyal ağ platformu olup 2013 yılından bu yana faaliyetlerini devam ettiren sosyal medya ağı olarak hizmet sunmaktadır.National Geographic ile ortaklaşa

düzenlenen ve bu yıl 8.000’den fazla fotoğrafın katıldığı yarışmada, ödül için sıkı bir yarış gerçekleşti. Doğa, İnsan, Kentsel ve Yaratıcılık olmak üzerine 4 farklı kategoride rekabet ettiler.

Yarışma, National Geographic müdür yardımcısı Patrick Witty ve fotoğraf editörü Jeff Heimsath’ın yanı sıra National Geographic Fransa ve Dronestagram’ın fotoğraf editörlerinden Emanuela Ascoli’nin de bulunduğu bir panel tarafından yaratıcılığa ve fotoğraf kalitesine göre değerlendirildi.

National Geographic  fotoğraf editörü ve yarışmanın hakemlerinden biri olan Jeff Heimsath “Yarışma kesinlikle dünyanın dört bir yanından gelen en iyi hava görüntülerini ortaya çıkardı” açıklamasında bulundu.

Birincilik Ödülü – Doğa : Yazlık Budama
İkincilik Ödülü – Doğa : Transilvanya’ya Sonsuz Yol
Üçüncülük Ödülü –
Doğa: Florian’ın buz oluşumu.

Birincilik Ödülü – İnsan : Yolun Sonu
İkincilik Ödülü – İnsan : Nilüfer
Üçüncülük Ödülü – İnsan : La Vijanera

Birincilik Ödülü – Kentsel : Beton Orman
İkincilik Ödülü – Kentsel : Mercury Tower’da Şafak Vakti
Üçüncülük Ödülü – Kentsel : Barış

 

Birincilik Ödülü – Yaratıcılık : İki Böğürtü
İkincilik Ödülü – Yaratıcılık : Denizcilik
Üçüncülük Ödülü – Yaratıcılık : Sonraki Seviye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here