Elon Musk’tan Mektup var.

Kaliforniya Fremont’da bulunan Tesla fabrikasında işçilerin haftanın 6 günü ağır şartlar da çalıştığı geçtiğimiz zamanda basına bomba gibi düşmüştü. Fabrika da koşullarının çalışanlarının kaza oranların da yükseldiği kaydedilmişti.

Haberlere kayıtsız kalmayan Elon Musk’un mesajına gelin hep birlikte bakalım.

“Sizlerin güveni ve sağlığına verdiğim önemi açıklayabilecek bir kelimeyi bulmakta zorlanıyorum. Tesla’nın başarısı için var gücüyle en iyisini yapmaya çalışan birisinin üretimde yaralandığını duyduğumda çok üzülüyorum. İstisnasız yaşanan her türlü kaza ve yaralanma olayının bizzat tarafıma iletilmesini istemiştim. Her hafta güvenlik ekibimle toplantıda bir araya gelerek yaralanan çalışanların mümkün olan en kısa sürede iyileşmesi için gerekenin yapılmasını istiyorum. Bu sürecin aynısını üretim bandına inerek de gerçekleştiriyorum. Bu, Tesla içerisindeki tüm yöneticilerin önem gösterdiği bir durum. Yöneticiler çalışanlarının güvenliğinin her zaman kendilerininkinin önüne koymak zorunda.”dır mesajını iletti.

Bu mesajı okuduktan sonra diğer büyük şirket patronlarının da çalışanlarına bu yaklaşımı sergilemesini bekliyoruz. Elon Musk sadece bilim ve teknoloji öncülük etmediğini bizlere bir kez daha göstermiş oldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here