Merakla Beklenen 2017 Volkswagen Arteon

Merakla Beklenen Volkswagen Arteon Ve Özellikleri

Volkswagen’nin CC olarak piyasa da  bulunan aracının yerine çıkardığı Arteon dikakkat çekici tasarımı ve çizgisiyle dikkatlerini üzerinde toplamayı başardı. Özellikle donanımı ve gücü wv ekibi üst düzeyde tutmayı başarmış.

 

Motor özellikleri

Arteon u incelediğimiz de 3 benzinli ve 3 dizel olmak üzere 6 farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkmakta. Ancak şuanda baktığımızda piyasa 2.0 TDI SCR 150 PS DSG , 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG ve 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG R-line olmak üzere motor seçenekleri ile sunulmakta.

Dış tasarım

Özellikle yeni Arteon da dikkat çeken arka led farlar tasarımın güçlü karakterini ortaya koyuyor.Özellikle trafikte daha dikkat çekici olmasından güvenliğide arttırmış oluyor. Özellikle aks arasının daha uzun tutulması aracın içinin daha geniş olmasını ve daha yapılı durmasını sağlamış. Çerçevesiz yan camlar ise bir coupe araçtaki zevki vererek premium bir otomobilden beklediğiniz modern görünümü bize sunmakta.

İç tasarım

Özellikle Arteon R-Line donanım serisinin kokpit tasarımı gözalıcı gerçekten Koltuklardaki R dikişleri ve vücudu saran koltuklar spor deri direksiyon çok dikkat çekici . İsteğe bağlı olarakta Carbon Style ve Nappa koltuklar ve tasarım seçilebiliyor. En dikkat çeken detay ise Arteon da isteğe bağlı ki aracı alıyorsanız tavsiye ederim uzun yolculuklarda panoramik açılır cam tavan ve ambiyans ışığı aydınlatması sizi sizden almakta ve harika manzaranın tadını çıkararak seyahat etmeniz , bu detay çok güzel olmuş

Donanım

Yeni Arteon karşımıza 2 donanımla karşımıza çıkıyor Sportif, güçlü, dinamik olan R-line ve Üst düzey bir tasarım, etkileyici bir zarafet sunan Elegance paketi

Kokpit

 

Bunun için isteğe bağlı olarak sunulan yukarıda da yazdığım gibi “Nappa” deri ile sunulan, omurga destekli ve 14 farklı yönde kişiye özel ayarlama seçenekli, masaj fonksiyonuna sahip ergoComfort koltuklar çok harika ve içerisindeki kullanılan plastik malzemeler üst seviyede tutularak kaliteyi ortaya koymuş. Açıkcası Yeni Arteon şuanki parasını hakedermi bilemicem herşeyi ile Volgswagen tasarımcıları çok dikkatli çalışarak aracı en üst düzeyde tutmuşlar ama bildiğiniz üzere ülkemizdeki fazla vergiden ötürü fiyat baya yükseklerde seyretmekte umarım trafikte görürüz şimdi gelelim fiyatlara .

Fiyat 

Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 150 PS DSG Elegance 278.000,00 TL
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG Elegance 309.000,00 TL
Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG R-Line 309.000,00 TL

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here