OnePlus 5 Görücüye Çıkmaya Gün Sayıyor

OnePlus 5 yapılacak bir etkinlik ile 20 Haziran da resmen tanıtılacak.Oneplus ailesinin yeni üyesi bir çok kişi için oldukça sıra dışı ve ilgi çekici olmaya başladı.

Mobil dünyasına yabancı olmayan bir çok kişi bu markayı oldukça yakından tanıyor.

Aslında her ne kadar ilk bakışta bir iphone 7 görüyor gibi olsak da kendine has çizgileri ile kendi kulvarında oldukça iddialı olduğunu gösteriyor.

Şirketin Oneplus 3 ve Oneplus 3t versiyonlarında yakalayamadığı başarıyı bu cihazda yakalayabilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz. Aslında var olma yada olmama durumu dersek yanlış olmaz. Bu cihazda artık çıtayı biraz daha yukarı çıkarma vaktinin geldiğine inanmış ve dersine iyi çalışmış diyebiliriz .

Oneplus 5 içinde bulunan snapdragon 835 işlemcisi zaten telefonunuzun bütün uygulamaları sorunsuzca çalıştırması için gereken gücü size verecektir. Oneplus 5 ayrıca  6Gb/64Gb ve 8Gb/128Gb gibi model seçenekleri ile bizi karşılayacak.

Piyasadaki telefonların bir çoğu 3Gb bellek ile birçok işlemi sorunsuz gerçekleştirirken bu bellek miktarları fazlası ile yetecektir.

Telefonun kalınlığı ise 6.9mm bir amiral gemisi için oldukça ince.

Telefonun en çok ses getirmesi beklenen özelliği ise;

Kamera kısmında DxOMark ile yapılan bir ortaklık gözden kaçmıyor 16 Mp ( f / 1.7) ve 20 Mp (  f/ 2.6 ) çift arka kamera ile gelecek Oneplus 5 düşük ışıkta bile en iyi fotoğrafları elde etmeniz için var gücü ile çalışacak ve  bütün ezberleri bozacak gibi duruyor.

Parmak izi okuyucusu ise 0.2 saniye gibi kısa bir sürede tepki verirken cihazın 3300Mah pili ise dashcharge sayesinde  1 saatte %92 ye kadar dolum yapabiliyor.

22 Haziranda satışa sunulacak olan Oneplus 5 için ön sipariş açan bir sitede sipariş sayısı her saat artıyor ve şuan ki rakam 368.428 seviyelerinde.

Telefonun satış fiyatı bir çok kaynağa göre değişkenlik gösteriyor 479 $ – 500 $ bandın da olması bekleniyor.

Gelişmeleri hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here