Tesla Model 3!

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden uzun zamandır merakla beklenen elektrikli otomobili Model 3‘ün görsellerini paylaştı. 

1 Nisan 2016’da tanıtılıp ardından ön rezervasyona açılan Tesla Model 3 modeli şimdiye kadar 400. 000’den fazla ön sipariş alarak büyük bir ilgi görmüştü.Tesla için şimdi sırada bu ön siparişleri zamanında sahiplerine teslim edebilmek büyük önem taşıyor. Üretimin Aralık’ta 20.000 araca ulaşacağının söylenilmesinin ardından Tesla Model 3’ün ilk seri üretimine ait dağıtımın ise 28 Temmuz’da başlayacağı duyuruldu. Bu model ABD’de 35 bin dolardan satışa sunulmuş olup Avrupa’da ise fiyatının hangi seviyelerde olacağı merakla beklenmektedir.

Geçtiğimiz cuma günü, üretim bandından indirilen Model 3 ile ilgili sosyal medyadan haberi paylaşan Elon Musk, prototipten bahsederken seri numarası 1 anlamına gelen SN1 lakabını kullandı. Bununla beraber 28 Temmuz’da müşterilere teslim edilecek ilk 30 Model 3 için bir “devretme partisi” yapmayı planladığını Twitter’dan paylaşan Musk, üretimin katlanarak büyüyeceğini, yani şirketin Ağustos ayında 100, Eylül ayında 1.500 ve Aralık ayında 20.000’den fazla araç üreteceğini açıkladı.

Aracın teknik özelliklerine baktığımızda;
1-) 0 km’den 100 km hıza 5,6 saniyede çıktığını ve tek seferde 346 kilometre menzil değeri vadettiğini görüyoruz.
2-) Opsiyonel olarak sunulan RWD(arkadan itişli) ve AWD(dört çeker) modelleri piyasaya sunulacak.
3-) 2.170 lityum iyon pil hücresiyle donatılan araç, tek şarjla 350 km gidebilecek.

Twitter aracılığı ile paylaşılan görselleri incelediğimizde ise prototipin, daha önceki Tesla modelleri ile olan benzerliği göze çarpmaktadır.

Model 3’ün üretim tesisinin çevresinde bulunan kişilerin kaydettiği görüntüleri Youtube’a yüklemesinin ardından video kısa süre içerisinde büyük bir ilgi gördü.

Tesla Model 3 Autopilot desteğini de içeriyor ancak bu özelliğe sahip olabilmek için ek bir ödemede bulunmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here