Xbox One X Görücüye Çıktı

Microsoft bu hafta başında yeni oyun konsolu Xbox One X’i  dostu düşmanı çatlatmak üzere gün yüzüne çıkardı. 2017 E3’den hemen önce bunu yapmasıyla kurnazmış görüntüsü verse de asıl niyetinin biz oyun severleri mutlu etmek olduğundan eminiz.

7 Kasımda satışa çıkması ön görülen oyun konsolunun fiyat olarak 499 Amerikan Dolarından piyasaya girmesi bekleniyor. Tabi bu fiyatlandırma Türkiye pazarına nasıl yansıyacak bunu hep beraber yaşayarak göreceğiz, vergiler yine belimizi bükeceğe benziyor. En dikkat çekici dış özelliği bir önceki versiyonundan daha ince ve daha güçlü bir model olması.

Güç konusunda 6-Teraflop Scorpio motoruyla Sony PS4 Pro.’dan %40 daha hızlı bir grafik performansına sahip olması bekleniyor.  4K çözünürlükteki oyunları bile saniyede 60 kare hızla oynatabilen bir canavar. Aman sabahlar olmasın modunda bir çalışma stili var.

İşin güzel yanı eski modellerin aksesuarları, kumanda kolları, direksiyonları yeni Xbox One X ile uyumlu olacak. Yani bu demek oluyor ki tek kollu bir model aldığımız da eski kollarımızın kullanımına devam edeceğiz.

Ayrıca One X, bir oyuncuyu mekânsal sesin merkezine yerleştirebilecek derecede kapsamlı bir ses deneyimi sunuyor. Biz oyuncular için ses efektleri olmazsa olmazlardan, bu efektleri daha gerçekçi hissetmek her oyuncunun isteyeceği bir durum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here