YENİ 2018 KIA STONIC

PİYASAYA YENİ İDDİALI BİR CROSSOVER: 2018 KIA STONIC

Bu yazımda sizlere, piyasaya girişiyle beraber dikkatlerin üzerine toplanacağını düşündüğüm ve Nissan Juke ile Renault Captur gibi modellere rakip olacak Stonic’ten bahsetmek istiyorum.

Kia, geçtiğimiz günlerde yeni Stonic modelini gün ışığına çıkardı. Bu tasarımın, diğer modellerine kıyasla yere daha yakın olduğunu ve daha sportif çizgilere sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu modelde kullanılan LED farların ve krom detayların ise Stonic’e ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz. Yeni tasarımıyla, yumuşak çizgilerinden kurtulmuş gözüküyor.

Kia’nın özellikle diğer modellerine göre Stonic’in omuz mesafesi dikkatleri çekiyor. Orta konsolda sunduğu Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu ve standart olarak sunulan dokunmatik bilgi-eğlence ekranı da yolculukta keyifli anlar yaşamanıza olanak sağlıyor. Kia bu modelinde arkadaki yolcuları da unutmamış olacak ki geniş diz mesafesi ve yüksek tavan farkıyla birlikte arka koltuktaki yolcuların konforlu bir yolculuk yapmasını sağlıyor. Bagajın ise 352 litre ile geniş bir alana sahip olduğunu belirtebiliriz.

Yıl sonunda satışa çıkması beklenen Yeni Kia Stonic, Avrupa’ya dört motor seçeneği ile geliyor. 116 beygir gücü üreten yeni turboşarjlı 1.0 litrelik motor, son Picanto’da kullanılan 1.25 litrelik motor ve yelpazenin üstünde yer alan 1.4 litrelik motor ile benzinli üniteler tamamlanıyor. Dizel olarak ise yalnızca 1.6 litrelik tek bir motor seçeneği sunuluyor.

Türkiye fiyatı ve motor seçeneklerinin nasıl olacağı ise merakla bekleniyor.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here